15Kwi2019

Benneville Strohecker powiedział kiedyś, że czekolada u wszystkich wywołuje uśmiech. O ile nie potrafimy z całą pewnością potwierdzić tej teorii, tak zgadzamy się z nią jeśli chodzi o nasze maluchy. W piątek 12 kwietnia świętowaliśmy w żłobku Światowy Dzień Czekolady
i rzeczywiście, przez cały czas dzieci były uśmiechnięte i szczęśliwe, szczególnie kiedy Ciocie postawiły przed nimi talerzyki z roztopioną czekoladą i nie tylko pozwoliły nurzać w niej biszkopciki i zajadać do woli, ale także nie protestowały (za bardzo) kiedy dzieci zdecydowały, że niezbędne w procesie konsumpcji czekolady jest ubrudzenie się nią.
Tak więc umorusane, ale definitywnie szczęśliwe maluchy potwierdziły teorię, że czekolada wywołuje uśmiech u każdego, a na miłość do niej, co udowodniły Ciocie, nigdy nie jest się zbyt dorosłym.

15Kwi2019

Tak długo, jak potrafimy dostrzegać kolory w naszym życiu, możemy znaleźć tęczę.

Pragnąc pokazać naszym podopiecznym bogactwo barw wokół nich, w naszym Żłobku obchodziliśmy Tęczowy Tydzień – idealny czas na rozpoczęcie nauki o kolorach. W związku z tym w grupie III spędziliśmy te dni nie tylko na zabawie w zakładanie ubrań w konkretnych kolorach, ale przede wszystkim na różnych aktywnościach, których celem było wprowadzenie dzieci z kolorowy świat barw. W Niebieski Poniedziałek obserwowaliśmy, jakie kolory pojawią się w bańkach mydlanych. W Czerwony Wtorek graliśmy w grę ruchową „Dwa kolory”. Żółta Środa przebiegła nam na kolorowych zabawach w kole, a w Zielony Czwartek graliśmy
w Tęczowe Kręgle. Pomarańczowy Piątek spędziliśmy na nauce dźwięków gamy na kolorowych Bum-Bum Rurkach. Wybraliśmy się także na spacer, na którym szukaliśmy naszych kolorów wokół nas.

Podsumowaniem naszej nauki są prace plastyczne dzieci, przedstawiające tęcze, tworzone przez nie na przestrzeni całego tygodnia. Bardzo nas cieszy, że zabawa połączona z nauką dała naszym maluchom tak wiele radości.

 

15Kwi2019

Mawia się, że życie ma tyle kolorów, ile potrafimy w nim dostrzec. Chcąc przekazać naszym podopiecznym, jak wiele barw znajduje się dookoła nich, ubiegły tydzień otrzymał w naszym Żłobku miano Tęczowego. Każdego dnia zarówno dzieci, jak i wszystkie Ciocie przychodziły ubrane w inny kolor. Niebieski Poniedziałek, Czerwony Wtorek, Żółta Środa, Zielony Czwartek i Pomarańczowy Piątek – każdy dzień inny, zarówno kolorem, jak i zabawami, których celem było zapoznanie dzieci z pięknem i różnorodnością barw dookoła nich. Dzieci przez cały dzień były uśmiechnięte, kolorowe i radosne.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za aktywne włączenie się w naszą zabawę.

8Kwi2019

Informuję, że w dniach od 29.07.2019r. do 31.08.2019r. Gminny Żłobek w Żyrakowie
będzie nieczynny.

Oczywiście za miesiąc sierpień nie będziemy pobierać opłaty stałej i żywieniowej.

Informuję, że w miesiącu lipcu, są zaplanowane dwa razy opłaty: do 10 lipca za czerwiec
i w dniach 25,26 lipca za lipiec.

Proszę pamiętać o wyznaczonych terminach.

Dziękuję
Dyrektor GŻ w Żyrakowie
Aldona Kowalik

 

4Kwi2019

Jednym z największych darów, jakie możemy dać dzieciom, są skrzydła wyobraźni, dzięki którym poszerzają swoje horyzonty i uczą się, że jeśli tylko mocno pragną, mogą osiągnąć wszystko.

Z tego też powodu w naszym Żłobku nie mogliśmy zapomnieć o Międzynarodowym Dniu Teatru – idealnej okazji do pobudzania wyobraźni naszych podopiecznych, a także do wspaniałej zabawy. Dzięki zaangażowaniu rodziców, za które gorąco dziękujemy, nasze maluchy przybyły tego dnia z przeróżnymi maskami i pacynkami, które dały możliwość do ciekawej zabawy. Ciocie przygotowały na ten dzień niespodzianki – przedstawienia pacynkowe, które dzieci oglądały z zaciekawieniem i dużym zaangażowaniem. W najstarszej grupie co odważniejsi sprawdzali, jak wyglądają w przeróżnych kostiumach. Największą atrakcję stanowiło jednak malowanie twarzy specjalnymi, hipoalergicznymi farbkami

[…]

25Mar2019

Wiosna w kalendarzu, wiosna za oknami, wiosna w Żłobku. W miniony czwartek 21 marca świętowaliśmy nadejście wiosny. Zarówno nasi podopieczni, jak i ciocie zjawili się tego dnia ubrani na zielono. Niektórzy przynieśli także pierwsze kwiaty, których zapach roznosił się cały dzień po naszej placówce. […]

18Mar2019

Choć nasi podopieczni są jeszcze mali, to mimo tego ze swoimi ciociami przygotowali w Dniu cukiernika i piekarza pyszne ciasteczka. Ubrani w fartuszki i czapki, wyposażeni w wałki oraz foremki do wykonania ciastek przystąpili do pracy. Pod czujnym okiem opiekunek zajęcia z ciastem były doskonałą okazją do poznania zawodu cukiernika i możliwością doskonalenia umiejętności z zakresu motoryki małej. Wspólny wysiłek wszystkich grup zaowocował górą słodyczy, którą pośpiesznie degustowaliśmy. Jednogłośnie kiwnięciem głowy dzieci uznały, że ciasteczka są pyszne, a tempo w jakim znikały mówiło samo za siebie. Każdy uczestnik dzisiejszych zajęć otrzymał pamiątkowy dyplom i medal cukiernika. Pozostałe łakocie maluchy zabrały ze sobą do domu. To był naprawdę słodki dzień.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do obchodów Dnia cukiernika w naszym żłobku.

Podziękowania także kierujemy dla cioci Kasi z Grupy III za przygotowanie ciasta i przepięknych czapek cukiernika oraz cioci Kazi za cierpliwe wypiekanie naszych ciastek.

14Mar2019

W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym rekrutacji do Gminnego Żłobka w Żyrakowie informujemy, że nabór dzieci na wrzesień 2019 r. rozpoczniemy pod koniec maja. Szczegółowe informacje umieścimy na stronie internetowej żłobka i Gminy Żyraków. Zapraszamy do śledzenia informacji na stronach internetowych.

14Mar2019

W zeszłym tygodniu w naszym żłobku na salach grupy I, II i III pojawiły się kolejne ciekawe zabawki i elementy wyposażenia sal. Spełniają one najwyższe standardy bezpieczeństwa. Estetyczny wygląd i wartość edukacyjna zabawek, umożliwia organizowanie zabaw tematycznych i manipulacyjnych na każdej z grup wiekowych. Dzięki nim, dzieci mają okazję zaspokajać naturalną ciekawość świata i doświadczać nowych wrażeń. Cieszymy się, że nasi podopieczni tak chętnie z nich korzystają.