Tydzień wody

„Woda jest ważnym elementem życia każdego człowieka,

co więcej, życie bez niej byłoby niemożliwe”.

W naszym żłobku po raz pierwszy odbył się tydzień wody. Codziennie świetnie bawiliśmy się i odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Nasze pociechy ćwiczyły w tych dniach głównie motorykę małą. Za pomocą rolki po papierze toaletowym w kształcie kropelki odbijały z użyciem farby krople wody.

Kolejny dzień to wodne zabawy z dużą i małą wanną sensoryczną. W dużej wannie wypełnionej wodą dzieci za pomocą sitka wyławiały zwierzątka z wody. W małej wannie natomiast wypełnionej sodą, barwnikiem i wodą oraz muszelkami, za pomocą zakraplacza z octem mali odkrywcy robili wodną falę.

W następnym dniu eksperymentowaliśmy z wodą. Mali badacze w pierwszy eksperymencie ze świeczką obserwowali zachowanie się świeczki i wody, która unosiła się do góry słoika. W drugim eksperymencie z cynamonem wkładaliśmy rękę do wody z przyprawą i obserwowaliśmy że po wyjęciu z wody pozostaje sucha.

W kolejny dzień dzieci zamieniły się w małych wędkarzy i ćwiczyły swoją cierpliwość oraz koncentrację. Dzieci wsiadały do kartonowej łódki i za pomocą kartonowych wioseł pływały nią oraz łowiły rybki za pomocą wędki. Nasze pociechy bawiły się także zakrętkami, z których układały po kształtach krople deszczu.

Na uwiecznienie tego tygodnia dzieci oglądnęły bajkę na temat oszczędzania wody oraz posłuchały ciekawostek na jej temat.

Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy ją oszczędzać.

To był bardzo pracowity tydzień! Cieszymy się, że kolejny aktywnie spędzony tydzień za nami!

« z 2 »
Skip to content