26lut2024

Gminny Żłobek w Żyrakowie ogłasza nabór dzieci do żłobka na rok żłobkowy 2024/2025.

Rekrutacja obejmuje dzieci w wieku od 5. miesiąca do 3. roku życia.

Wnioski o przyjęcie dziecka do żłobka prosimy pobierać od 20 lutego ze strony internetowej www.zlobekzyrakow.pl
w zakładce Dla Rodzica/Rekrutacja lub
w żłobku i przesłać pocztą, drogą mailową – zlobek@zyrakow.pl lub przynieść do placówki w godzinach pracy żłobka
w terminie od 1 do 28 marca 2024 roku.

Informacje dotyczące rekrutacji – harmonogram i karty przyjęć, będą dostępne na stronie internetowej żłobka od 20 lutego 2024 r.

26lut2024

Wszyscy lubimy kotki, nie mogło więc być mowy o tym, żeby w żłobku zabrakło obchodów Dnia Kota. Tego dnia w każdej sali było słychać zabawy dźwiękonaśladowcze dzieci, połączone z miauczeniem czy mruczeniem. Dzieci z zapałem karmiły kotka, a także szukały psotnego kiciusia pod kolorowymi pudełkami. Pomagały także małym kociakom odzyskać swoje futerka oraz brały udział w kocich figlach, plątając z nimi kolorową włóczkę. Maluchy miały czas także na relaksację podczas zabawy w małe kotki. Niejedno dziecko opuściło tego dnia żłobek przemienione w małego kotka, razem z kolorowym noskiem i wąsikami wynosząc wraz z sobą szeroki uśmiech.

« z 2 »
26lut2024

Hipoptam jest istotą,

która bardzo lubi błoto.

Tak powiedział hipopotam

I od razu – chlup do błota.

 W dniu 15 lutego w naszym żłobku obchodziliśmy Dzień Hipopotama. Dzień ten był świetną okazją do przeniesienia się choć na chwilę do ciepłych, egzotycznych krajów w których na co dzień mieszka to urocze zwierzątko. Rozbudzaliśmy zainteresowanie jego życiem i otaczającą go przyrodą. Specjalnie na tą okazję stworzyliśmy tropikalną ściankę zdjęciową, na której pozowaliśmy do pamiątkowych fotografii. Hipcio uwielbia błotko – dlatego nie zabrakło go podczas wspólnych zajęć. Błotna kąpiel sensoryczna nie zaszkodziła naszym maluchom, a wręcz przeciwnie, wywołała na twarzach dzieci szerokie uśmiechy. Kolejną aktywnością był hipciowy tor przeszkód. W ten sposób maluchy ćwiczyły swoją koordynację ruchową i sprawność fizyczną. Dzieci wykonały także pracę plastyczną – postacie hipopotamów wyklejały szarą bibułą. Dzień hipopotama był doskonałą okazją na zwrócenie uwagi na higienę jamy ustnej naszych podopiecznych. Uczyły się, że zainwestowany w naukę prawidłowego szczotkowania zębów czas i energia zaowocują w przyszłości zdrowym uzębieniem. Maluchy bez grymasu, a wprost przeciwnie, z wielkim zapałem szczotkowały ząbki po zjedzonych posiłkach, a następnie doklejały ząbki z chrupek kukurydzianych do ust hipopotama.

To był niezapomniany dzień pełen śmiechu, zabawy oraz mnóstwa fantastycznych zajęć.

« z 2 »
15lut2024

Ach jak ten czas szybko leci!

9 lutego świętowaliśmy 5 urodziny istnienia naszej placówki. Tego dnia nasz żłobek zamienił się w ul pełen małych pszczółek.
W ramach zabaw sensorycznych powstała masa – miodolina, której głównym składnikiem był miód. Dzieci wyrabiały i wałkowały ciasto stymulując zmysł dotyku i wzroku. Nasze pociechy miały również okazję udekorować tekturowy ul – makaronem o różnych kształtach i różnych fakturach. Wszyscy spotkaliśmy się w jednej z sal, gdzie odśpiewaliśmy uroczyście sto 100 lat. Pani Dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie podsumowujące 5 lat naszej działalności oraz wraz z dziećmi zdmuchnęła świeczkę na urodzinowym torcie. Dzieci wraz z ciociami zatańczyły do naszych ulubionych żłobkowych piosenek oraz usiadły do poczęstunku. Przyjaciele oraz rodzice naszej placówki mieli okazję obejrzeć filmik, podsumowujący nasze 5 – letnie wspomnienia. Rodzice mogli wpisać z tej okazji swoje dedykacje do naszej kroniki.

Dziękujemy wszystkim za życzenia i dobre słowo.

https://fb.watch/qdPpAAvXcw/

 

31sty2024

W piątek 19 stycznia uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.  To szczególne dni w roku podczas, których ciepło myślimy o naszych Babciach i Dziadkach. Nie inaczej było w naszym żłobku. Przygotowania do obchodów tych świąt rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej. Dzieci wspólnie z opiekunkami odgrywały scenki, ćwiczyły tańce oraz pozowały do zdjęć, które tworzyły całość pamiątkowego filmiku. Został on zaprezentowany na Facebooku dla rodziców i dziadków naszych podopiecznych.

https://fb.watch/pVSnbStkJK/

Z tej też okazji maluchy z pomocą cioć wykonały piękne kalendarze oraz laurki dla babci i dziadka ze słodkim upominkiem wraz z odbitym palcem dziecka. W Dniu Babci i Dziadka dzieci dzielnie i z dużą starannością wykonały tematyczną pracę plastyczną. Młodsze dzieci na postaciach babci i dziadka kleiły włosy z waty i malowały sweterki farbą, natomiast starsze doskonaliły motorykę małą, ozdabiając sweterki kulkami z bibuły.

Dziękujemy Kochanym Dziadkom za każdą chwilę spędzoną razem, za każdy uśmiech i ciepło Waszych rąk… KOCHAMY WAS.

 

23sty2024

Nie może być mowy o prawdziwej zimie bez śniegu.

Dla uczczenia tej mroźnej, a mimo tego pełnej radości pory roku w naszym żłobku odbyły się uroczyste obchody Dnia Śniegu. Tego dnia wszystkie dzieci przybyły do placówki ubrane w białe stroje, by wziąć udział w zimowej przygodzie. Na odważnych czekał namiot sensoryczny, gdzie w śnieżnym puchu ukryte zostały prawdziwe skarby, a także zimowa ścieżka sensoryczna. Mali odkrywcy sprawdzali także, jak można stworzyć burzę śnieżną w słoiku mleka oraz tworzyli zimowe krajobrazy w mące na panelu świetlnym. Dzielnie „odśnieżali” swoje sale i tworzyli zimowe obrazki za pomocą farby i folii bąbelkowej. Dzień upłynął na śmiechu i zabawie, a wspomnienia biało-puchowego święta pozostaną z nami o wiele dłużej niż śnieg na podwórku.

21gru2023

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Czas ten poprzedzają liczne przygotowania. Tak też było w naszym żłobku. Dzieci przystroiły świątecznie salę, ubrały choinkę, upiekły i ozdobiły ciasteczka oraz wykonały bożonarodzeniowe prace plastyczne.

W dzień żłobkowej wigilii panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęliśmy składaniem sobie życzeń, łamaniem opłatka i wspólnym kolędowaniem. Od samego ranka w całym żłobku unosił się zapach wigilijnych potraw, aż wreszcie nasze pociechy zasiadły do pięknie udekorowanych stołów. Na stole pojawiła się tradycyjna rybka, wigilijny barszczyk oraz inne przysmaki. Nie zabrakło również prezentów, które dzieci znalazły pod choinką. Nowe zabawki będą służyć naszej placówce przez wiele lat.

Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci poczuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

« z 2 »
21gru2023

Po raz pierwszy w historii naszej placówki obchodziliśmy Dzień Guzika. Nasze pociechy tego dnia miały okazję zobaczyć mnóstwo guzików o różnych kształtach, kolorach i wielkości. Żłobkowicze wzięli udział w sensorycznych zajęciach podczas których poćwiczyli swoje malutkie paluszki i przesuwali guziki w strunowych woreczkach wypełnionych żelem. Dzieci ozdobiły również tekturowe choinki guzikami, które przyniosły ze swoich domów. Kolejną atrakcją było przesuwanie za pomocą pędzelków guzików przy zgaszonym świetle na stoliku świetlnym. Starsze dzieci dodatkowo nawlekały i przewlekały kolorowe sznurki przez dziurki guzików. Dzięki tej zabawie poćwiczyli motorykę mała, spostrzeganie i koncentrację. Na zakończenie dnia zbierali oraz przesypywali guziki do różnych pojemników.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przyniesienie dla dzieci guzików do zajęć.

« z 2 »
7gru2023

„Święty Mikołaju,
Na Ciebie czekamy.
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy”

W środę… szóstego grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym nasz żłobek zamienił się w krainę małych mikołajków. Dzieci ubrane w świąteczne mikołajkowe stroje, w czerwonych czapeczkach na głowach, od samego rana czekały na znak obecności Świętego Mikołaja. Dzieci z niecierpliwością wypatrywały jego wizyty już długo wcześniej, pisząc listy i tworząc mikołajkowe portrety.

Dzieci w żłobku bardzo się starają … „być grzecznym” i doskonale wiedzą że Mikołaj… „cały czas na nich patrzy”. Dlatego zaraz po śniadaniu podekscytowane w swoich salach nasłuchiwały radosnego okrzyku „ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań.

Święty Mikołaj docenił starania dzieci i zostawił w żłobku mnóstwo prezentów, które dały wszystkim wiele radości. Każde dziecko otrzymało z rąk gościa swoją paczkę. Najstarsza grupa przygotowała dla niego niespodziankę. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały piosenkę „Mikołaj jest razem z nami”. Całe spotkanie przebiegło w magicznej atmosferze. Dzieci wykazały się wielką odwagą i cierpliwością.

« z 2 »
Skip to content