Dzień Strażaka

W dniu 6 maja obchodzimy Dzień Strażaka, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też piękną służbę dawania siebie innym w walce o ich życie i zdrowie. Z tej okazji odwiedzili nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Motycznej. Strażacy, Sebastian i Maciej, opowiedzieli nam o swoim zawodzie oraz zaprezentowali wóz strażacki. Był też czas na rozmowy, czytanie bajeczek, zabawy i zapoznanie się ze sprzętem strażackim.

Z okazji obchodzonego święta dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, plastycznych i sprawnościowych. Wykorzystując piękną pogodę dzieci miały okazję brać udział w wodnym torze przeszkód. Zadaniem maluchów było przenoszenie wody w wiaderkach tak, aby nie spadła ani kropelka. Wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale, a uśmiech przez cały czas gościł na ich twarzach. Wykonaliśmy także pracę plastyczną, którą można podziwiać w żłobkowej galerii. Sprawność swoich rączek ćwiczyliśmy w zabawie ,,Gasimy pożar”. Nie zabrakło w tym dniu ćwiczenia logopedycznego. Zadaniem maluchów było wprowadzenie w ruch bibuły za pomocą dmuchania.

Bardzo dziękujemy strażakom za poświęcenie nam swojego cennego czasu, a Pracownikom Straży Pożarnej życzymy wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i sił.

« z 2 »
Skip to content