Dzień Kwiatów

Kwiaty są małe, ale mają wiele znaczeń. Mogą być wykorzystywane do wyrażania miłości, sympatii, wdzięczności i wielu innych rzeczy. Jest coś magicznego w pięknie kwiatu – jego widok i zapach ma zdolność do podnoszenia ducha.

Tak jest i w przypadku naszych podopiecznych, niezwykle ciekawych świata i jego niezwykłości. Chcąc rozbudzać ich rodzące się pasje, w żłobku odbył się Dzień Kwiatów. Żłobek wypełnił się zapachami i kolorami oraz nasi podopieczni stali się małymi ogrodnikami.

Dzieci bawiły się wsadzaniem kwiatów w kartony wykonując wiosenny witraż.

Mali badacze eksperymentowali barwienie goździków. Do szklanek wypełnionych wodą z barwnikami: żółtym, zielonym, niebieskim i czerwonym wkładali po goździku. Obserwowali zachowanie się kwiatków jak zmieniają barwy.

Dzieci na zajęciach ogrodniczych dowiedziały się od pani Dyrektor jak dbać i pielęgnować kwiaty. Do małej doniczki wsypywały ziemię, a w niej sadziły kwiatki, które zabrały do domu, aby wspólnie z rodzicami dbać o swój kwiat.

Nie zabrakło także wyzwania dla małych Artystów, podczas którego odbijali widelec w farbie i tworzyli piękne kolorowe kwiatki.

To był intensywnie fascynujący, niezwykły w doświadczenia i zabawę dzień, który na długi czas pozostanie w pamięci, a może będzie stanowił początek nowej pasji dla niejednego malucha.

Cieszymy się, że kolejny aktywnie spędzony dzień za nami!

« z 2 »

 

Skip to content