Wigilia Żłobkowa

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Czas ten poprzedzają liczne przygotowania. Tak też było w naszym żłobku. Dzieci przystroiły świątecznie salę, ubrały choinkę, upiekły i ozdobiły ciasteczka oraz wykonały bożonarodzeniowe prace plastyczne.

W dzień żłobkowej wigilii panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęliśmy składaniem sobie życzeń, łamaniem opłatka i wspólnym kolędowaniem. Od samego ranka w całym żłobku unosił się zapach wigilijnych potraw, aż wreszcie nasze pociechy zasiadły do pięknie udekorowanych stołów. Na stole pojawiła się tradycyjna rybka, wigilijny barszczyk oraz inne przysmaki. Nie zabrakło również prezentów, które dzieci znalazły pod choinką. Nowe zabawki będą służyć naszej placówce przez wiele lat.

Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci poczuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

« z 2 »
Skip to content