Wizyta Mikołaja

„Święty Mikołaju,
Na Ciebie czekamy.
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy”

W środę… szóstego grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym nasz żłobek zamienił się w krainę małych mikołajków. Dzieci ubrane w świąteczne mikołajkowe stroje, w czerwonych czapeczkach na głowach, od samego rana czekały na znak obecności Świętego Mikołaja. Dzieci z niecierpliwością wypatrywały jego wizyty już długo wcześniej, pisząc listy i tworząc mikołajkowe portrety.

Dzieci w żłobku bardzo się starają … „być grzecznym” i doskonale wiedzą że Mikołaj… „cały czas na nich patrzy”. Dlatego zaraz po śniadaniu podekscytowane w swoich salach nasłuchiwały radosnego okrzyku „ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań.

Święty Mikołaj docenił starania dzieci i zostawił w żłobku mnóstwo prezentów, które dały wszystkim wiele radości. Każde dziecko otrzymało z rąk gościa swoją paczkę. Najstarsza grupa przygotowała dla niego niespodziankę. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały piosenkę „Mikołaj jest razem z nami”. Całe spotkanie przebiegło w magicznej atmosferze. Dzieci wykazały się wielką odwagą i cierpliwością.

« z 2 »
Skip to content