Odlotowy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń. Nasze przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęliśmy dzień wcześniej. Odbyła się sesja fotograficzna w balonie oraz wykonaliśmy prace plastyczne, które można podziwiać w galerii żłobkowej. W dniu 1 czerwca w naszym żłobku również nie zabrakło atrakcji. Już od rana po ogródku niosła się wesoła muzyka oraz rozbrzmiewał głośny śmiech. W tym roku nasze świętowanie odbyło się pod hasłem: „Odlotowy Dzień Dziecka”.

Dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci przyszły w biało – niebieskich ubraniach. Specjalnie na tę okoliczność ogród został tematycznie przystrojony. Maluchy miały możliwość „ latania” w specjalnie dla nich przygotowanych kartonowych samolotach. Wielki zachwyt wzbudziła kolejna zabawa, w której dzieci ćwiczyły swoje sprawne rączki przesuwając ma sznureczkach wykonane z rolek samoloty. Poradziły sobie doskonale! Dużo radości sprawiły wszystkim ogromne bańki mydlane. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rozbijały, goniły, deptały i łapały kolorowe bańki. Ciocie z kuchni przygotowały dla dzieci słodkie niespodzianki na drugie śniadanie: owoce, herbatniki oraz pyszne lody. Na podwórku były też wspólne tańce, zabawy w kółeczkach oraz z chustą animacyjną. Do domu oprócz radosnych wspomnień dzieci zabrały prezenty, które przypominały o cudownie spędzonym dniu w żłobku.

Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci. Wszystkim dzieciom, tym małym i dużym życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata.

Skip to content