Tęczowy Tydzień w Grupie III

Tak długo, jak potrafimy dostrzegać kolory w naszym życiu, możemy znaleźć tęczę.

Pragnąc pokazać naszym podopiecznym bogactwo barw wokół nich, w naszym Żłobku obchodziliśmy Tęczowy Tydzień – idealny czas na rozpoczęcie nauki o kolorach. W związku z tym w grupie III spędziliśmy te dni nie tylko na zabawie w zakładanie ubrań w konkretnych kolorach, ale przede wszystkim na różnych aktywnościach, których celem było wprowadzenie dzieci z kolorowy świat barw. W Niebieski Poniedziałek obserwowaliśmy, jakie kolory pojawią się w bańkach mydlanych. W Czerwony Wtorek graliśmy w grę ruchową „Dwa kolory”. Żółta Środa przebiegła nam na kolorowych zabawach w kole, a w Zielony Czwartek graliśmy
w Tęczowe Kręgle. Pomarańczowy Piątek spędziliśmy na nauce dźwięków gamy na kolorowych Bum-Bum Rurkach. Wybraliśmy się także na spacer, na którym szukaliśmy naszych kolorów wokół nas.

Podsumowaniem naszej nauki są prace plastyczne dzieci, przedstawiające tęcze, tworzone przez nie na przestrzeni całego tygodnia. Bardzo nas cieszy, że zabawa połączona z nauką dała naszym maluchom tak wiele radości.

 

Skip to content