Dzień Teatru

Jednym z największych darów, jakie możemy dać dzieciom, są skrzydła wyobraźni, dzięki którym poszerzają swoje horyzonty i uczą się, że jeśli tylko mocno pragną, mogą osiągnąć wszystko.

Z tego też powodu w naszym Żłobku nie mogliśmy zapomnieć o Międzynarodowym Dniu Teatru – idealnej okazji do pobudzania wyobraźni naszych podopiecznych, a także do wspaniałej zabawy. Dzięki zaangażowaniu rodziców, za które gorąco dziękujemy, nasze maluchy przybyły tego dnia z przeróżnymi maskami i pacynkami, które dały możliwość do ciekawej zabawy. Ciocie przygotowały na ten dzień niespodzianki – przedstawienia pacynkowe, które dzieci oglądały z zaciekawieniem i dużym zaangażowaniem. W najstarszej grupie co odważniejsi sprawdzali, jak wyglądają w przeróżnych kostiumach. Największą atrakcję stanowiło jednak malowanie twarzy specjalnymi, hipoalergicznymi farbkami


z atestem, które nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc Pani Joanny Chmury, która wraz z ciocią Anetą z grupy 2 przepięknie pomalowały nasze maluchy, przemieniając je w motylki, kotki, pieski, piratów i wiele innych postaci. W nagrodę za zaangażowanie w zabawę, każde z dzieci otrzymało na pożegnanie muffinkę z okazji Światowego Dnia Muffinka, który w tym roku wypadał w sobotę 30 marca.

Maluchy opuszczały Żłobek kolorowe, uśmiechnięte i zadowolone, pozostawiając za sobą echo śmiechu i radosnych okrzyków, które towarzyszyły nam podczas tego niezwykłego dnia.

Skip to content