To już po raz drugi

Choć jesteśmy placówką dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby włączyć się w akcje społeczne na rzecz innych. A mając tak chętnych Rodziców do współpracy możemy sięgać po kolejne wyzwania.

We wtorek 4 maja 2021 r. wzięliśmy udział w wyzwaniu „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” mającego na celu poszerzanie świadomości na temat autyzmu. Nasi podopieczni przyszli tego dnia ubrani w stroje w kolorze niebieskim. Dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną – odbiły swoje pomalowane niebieskie rączki na papierowym motylu, który ozdobił gazetkę przygotowaną na tę okazję. Następnie wszyscy zapozowaliśmy do grupowego zdjęcia. To miłe robić coś niewielkiego w tak ważnej sprawie.

Z kolei nasza placówka w dniu 10 czerwca przystąpiła do kolejnego wyzwania, którego celem było zwrócenie uwagi na prawa osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego. W Dzień Godności dzieci przyszły ubrane do żłobka w stroje w kolorze pomarańczowym. Korzystając ze słonecznej pogody wspólne pamiątkowe zdjęcie wykonaliśmy na zewnątrz. Dzięki zaangażowaniu rodziców i przebraniu swoich pociech bez trudności zrealizowaliśmy zadanie w wyznaczonym czasie.

Każdorazowo nominujemy kolejne placówki do wyzwań, tak aby iskierka dobra wędrowała dalej.

 

Skip to content