2paź2022

27 września po raz pierwszy w naszej placówce obchodziliśmy  Dzień Królika. Nasi podopieczni wzięli udział w jesiennych zbiorach marchewki. Wyciągali zalaminowane marchewki z kartonowych talerzyków i chętnie karmiły przybyłego,  głodnego – kartonowego króliczka. Dzieci miały okazję poćwiczyć motorykę małą i swoimi malutkimi rączkami przyozdobiły papierowe króliczki. Każda sala wybrała dla siebie inna metodę plastyczną, a gotowe już prace można podziwiać na tablicy dekoracyjnej w szatni. Nasze pociechy zamieniły się tego dnia również w małe postacie króliczków i zbierały marchewki do koszyczków. Dzięki tej zabawie poznały różne kształty i faktury tych zdrowych i pysznych warzyw. Starsze dzieci pląsały z opiekunkami w rytm króliczej muzyki oraz słuchały bajek o bohaterze tego dnia.

Cieszymy się, że kolejny aktywnie spędzony dzień za nami!

28wrz2022

Idzie jesień, plony niesie,

jesień kolorowa.

Jabłka, gruszki, winogrona,

wszystko w koszu chowa…

Zgodnie z tradycją naszego żłobka 23 września powitaliśmy nową porę roku – Jesień. Tego dnia maluchy dzięki zaangażowaniu rodziców ubrane były w jesienne kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty, czerwony i zielony. Rano          w żłobku pojawił się niezwykły gość, który towarzyszył nam podczas wspólnych jesiennych aktywności. Pani Jesień przybyła do nas z koszykiem pełnym darów przyrody: kasztanami, żołędziami, kolorowymi listkami i szyszkami.          W naszej placówce ze zgromadzonych skarbów powstał Jesienny Kącik Przyrody. Dzieci ze starszych grup zaprosiły swojego gościa do zabaw tanecznych w rytmie jesiennych utworów. Podopieczni poznawali i nazywali przyniesione przez Panią Jesień dary. Maluchy rzucały, segregowały i wkładały do koszyczka skarby jesieni, mając przy tym wiele radości i ćwicząc swoje sprawne rączki. Wykonały także z opiekunkami pracę plastyczną o tematyce jesiennej.              Z wielkim zaangażowaniem dzieci z młodszych grup odbijały kolorowe paluszki na przygotowanych liściach                    i żołędziach, natomiast starszaki rozmazywały małe kawałki plasteliny na kartkach. Kolejną aktywnością wykonaną tego dnia było ozdobienie kolorowymi liśćmi przygotowanego drzewa. Liście w różnych kształtach, rozmiarach              i fakturach dostarczyły podopiecznym wiele sensorycznych doznań, pobudzając ich kreatywność i wyobraźnię. Dla starszych grup stworzono ścieżkę sensoryczną, wykorzystując przyniesione przez Panią Jesień skarby (igły sosny, szyszki, orzechy, kasztany, liście oraz żołędzie). Spacer po niej nie był łatwy, ale sprawił dzieciom mnóstwo radości        i satysfakcji. Wszystkie grupy wzięły udział w jesiennej sesji w towarzystwie Pani Jesieni, który każdemu dziecku podarowała pamiątkowy medal.

Bardzo dziękujemy Pani Jesieni za tak miłe spotkanie! Będziemy z uśmiechem na twarzy wspominać ten dzień. Mamy nadzieję, że ta pora roku obdarzy nas wieloma ciepłymi dniami.

Rodzicom dziękujemy za kolorystyczne ubranie dzieci na to wydarzenie.

« z 2 »
15wrz2022

Za nami kilkanaście wspólnie spędzonych dni w żłobku. Oswajamy się z otoczeniem, nowymi zabawkami i opiekunkami. Każdy dzień jest dla dzieci czasem trenowania rozłąki z rodzicami i uczenia się przebywania z innymi rówieśnikami na sali. Większość dzieci poznało nasze pyszne smaki w menu, ma za sobą wspólne spacery z ciociami, zabawy i poobiednie drzemki. Trzymamy kciuki za szybką adaptację wszystkich naszych podopiecznych.

11wrz2022

Aby ułatwić dzieciom proces adaptacji i zapoznać je oraz ich rodziców z nowym dla nich miejscem i pracownikami żłobka, w dniu 31.08.2022 r. zorganizowany został Dzień Otwarty. Wszystkich przybyłych gości przywitała pani dyrektor wraz z pracownikami. Opiekunki na salach przybliżyły rodzicom organizację pracy z dziećmi na salach i funkcjonowanie placówki w ciągu dnia. Dzieci podczas swobodnych zabaw w swoich salach, miały okazję poznać bliżej swoje żłobkowe ciocie i rówieśników. Mogły również oswoić się z nowym miejscem, zabawkami i przedmiotami, aby chętnie tu wracać z uśmiechem na twarzy.

Zarówno za nasze dzielne maluchy i ich Rodziców trzymamy kciuki podczas pierwszych dni adaptacji w żłobku. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń !

29lip2022

W związku z zaplanowanym urlopem wakacyjnym dla pracowników placówki, żłobek w dniach

29 lipca do 25 sierpnia 2022 r. będzie zamknięty.

W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mail: zlobek@zyrakow.pl.

Dzieci, które zostają na przyszły rok w placówce, wracają po wakacjach w dniu 1 września 2022 r.

Nowo przyjęte dzieci zapraszamy z jednym z rodziców 31 sierpnia 2022 r. na „Dzień otwarty”

od godz. 9.00 do godz. 12.00 do naszej placówki.

26lip2022

Kolejny rok żłobkowy za nami. Przyniósł nam wiele przygód i dał okazję do odkrywania świata. Nasi podopieczni z ciekawością i zapałem brali udział w przeróżnych aktywnościach, które dały im możliwość wszechstronnego rozwoju i zdobycia nowej wiedzy. W tym roku żegnamy się z dwudziestką czwórką dzieci, które wyruszają w dalszą podróż, na wielką przedszkolną przygodę. Pozostałe zostaną z nami, by jeszcze w kolejnym roku żłobkowym wspólnie uczyć się, stawać się coraz bardziej samodzielnym i bystrym przyszłym przedszkolakiem.
W ostatni piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku żłobkowego 2021/22. Każdy absolwent żłobka otrzymał z rąk Pani Dyrektor gratulacje, pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Wszystkim dzieciom życzymy udanego, bezpiecznego i zasłużonego wakacyjnego wypoczynku.
Kochanym absolwentom życzymy powodzenia na nowej przedszkolnej drodze, a na te dzieci, które wrócą do nas od września, niecierpliwie już czekamy.

SŁONECZNYCH WAKACJI życzy cały Personel żłobka DZIECIOM I RODZICOM !!!

No Images found.

11lip2022

Do żłobka na dobre zawitało lato, a wraz z nim – kolorowe motyle. By uczcić ich obecność, zorganizowane zostały obchody Dnia Motyla. Już od rana do placówki przybywały dzieci w kolorowych ubraniach: dziewczynki różowych i fioletowych, chłopcy w niebiesko-czerwonych. Była to wspaniała okazja do ćwiczenia rozpoznawania i nazywania kolorów, a także do nauki symetrii – dzieci wykonały swoje własne symetryczne motyle, malując farbami jedno skrzydło i odbijając je na drugim. Dowiedziały się, że nawet brzydka gąsienica może zmienić się w pięknego, kolorowego motyla. Ćwiczyły swoją uważność oraz percepcję słuchową podczas zabaw: „Kryj się, motylku!” oraz „Motyl i gąsienica”. Wzmacniały więzi między sobą podczas tańca „Mały motyl”, a na koniec, kiedy wszelkie motyle zabawy się zakończyły, wróciły z zaczarowanej łąki przy dźwiękach muzycznej relaksacji, zabierając ze sobą kolorowe wspomnienia i nową wiedzę oraz umiejętności, które z pewnością nie raz się im przydadzą w przyszłości.

11lip2022

23 czerwca 2022 r. nastąpiło Uroczyste Otwarcie Budynku Kulturalno-Oświatowego w Zawierzbiu. W wybudowanym budynku w 2019 r. został otwarty Gminny Żłobek w Żyrakowie, zaś w dalszej części inwestycji powstało piętro składające się z takich pomieszczeń jak: biuro Sołtysa, siedziba Stowarzyszenia „Dla Zawierzbia”, kuchnia i sala konferencyjna oraz kolejny oddział żłobka. Wszystkich zgromadzonych gości oficjalnie powitał Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka. Następnie odbyło się przecięcie wstęgi i poświęcenie pomieszczeń górnej części budynku przez ks. Andrzeja Surowca – Proboszcza Parafii Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy. W dalszej części spotkania podziękowano wykonawcom inwestycji – Adamowi Bieszczadowi i Sylwestrowi Nyklowi z Firmy ADRES, Stanisławowi Baranowi – Inspektorowi Budowlanemu oraz ks. Andrzejowi Surowcowi. Z kolei Pani Maria Ciba – Prezes Stowarzyszenia „Dla Zawierzbia” i Pan Jerzy Czerepak – Sołtys wsi Zawierzbie słowa podziękowania skierowali do Wójta i jego Zastępcy Grzegorza Reguły, Pani Marii Bodzioch – Przewodniczącej Rady Gminy Żyraków oraz Pani Katarzyny Wilk – podinspektora ds. Inwestycji w Urzędzie Gminy Żyraków. W słowach wdzięczności za kolejną udaną inwestycję głos zabrali również Pan Łukasz Poproch – Sołtys wsi Żyraków i Pani Małgorzata Wójcik również w imieniu mieszkańców Zawierzbia.

W spotkania gościnnie wystąpił Gminny Zespół Artystyczny działający przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Na tą okoliczność w nowych pomieszczeniach została przygotowana wystawa zdjęć przedstawiająca poszczególne etapy powstawania górnego piętra budynku.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Żyraków, Gminny Żłobek w Żyrakowie, Sołectwo Zawierzbie, Stowarzyszenie „Dla Zawierzbia” i Centrum Kultury i Promocji
w Żyrakowie.

28cze2022

Dzień Lata i Dzień Żyrafy

W najdłuższy dzień w roku – 21 czerwca obchodziliśmy w naszej placówce Dzień lata oraz Dzień Żyrafy. Fundacja ochrony Żyraf zdecydowała się właśnie na tę datę ze względu ma charakterystycznie długą szyję tego zwierzęcia. Dzieci z tej okazji wykonały piękną pracę plastyczną – odbiły swoje zamoczone w farbie rączki tworząc postać żyrafy, a następnie paluszkami utworzyły jej brązowe plamki. Nasze Pociechy miały również okazję w tym dniu do poćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej: przyklejały i odklejały papierowe liście na zawieszonej taśmie,                a następnie próbowały je zdmuchnąć na ziemię. Żłobkowicze w zabawach tematycznych wcieliły się w rolę małych żyrafek i wspólnie z opiekunkami wykonały żyrafią gimnastykę, naśladując demonstrowane ruchy bohatera dnia.        Z okazji Dnia Lata odbył się na podwórku żłobkowym festiwal tańca i wszyscy razem bawiliśmy się w rytmach hawajskiej muzyki. Przygotowując się do coraz to cieplejszych dni, uczyliśmy się odpoczywać w żłobkowym ogrodzie na rozłożonych kocykach i słuchaliśmy letniego śpiewu ptaków i szumu wiatru. Po tak intensywnie spędzonym dniu, dzieci z pomocą Cioć przygotowały orzeźwiającą letnią lemoniadę. Wrzucały do dzbanków pomarańcze, cytrynę oraz mięte, a następnie się nią delektowały. To był super dzień! 😉

21cze2022

W dniach od 10.06 do 16.06 w naszym żłobku odbył się Tydzień Ekologiczny. W naszej placówce  podczas zajęć ekologicznych staraliśmy się przekazać dzieciom jak najwięcej miłości do przyrody i troski o nasze środowisko naturalne. Nasz tydzień ekologiczny rozpoczęliśmy od tworzenia kącików zieleni. Dzieci samodzielnie zasadziły ogórki, poziomki, paprykę i kwiatki. Maluchy miały wiele radości i satysfakcji z codziennej pielęgnacji zasadzonych roślin.        W tym dniu wykonaliśmy także pracę plastyczną. Z pieczątek wykonanych z ziemniaka, odbijaliśmy kolorowe tulipany.  Z naturalnych materiałów powstały przepiękne prace, które można podziwiać w naszej żłobkowej galerii.    W kolejnym dniu naszego ekologicznego tygodnia odbyły się zajęcia kulinarne. Każda z grup przygotowała muffinki szpinakowe z dodatkiem jabłuszka. Ta zdrowa przekąska w błyskawicznym tempie zniknęła z talerzy podczas podwieczorku, ponieważ ich smak zachwycił wszystkie dzieci i ciocie. Dzieci zamiast zabawy zabawkami zdobywały nowe umiejętności i doświadczenia bawiąc się nakrętkami. Podczas takich zabaw maluchy rozwijały motorykę małą, wyobraźnię i swoją kreatywność, tworząc tory przeszkód, różnorodne figury oraz układanki. We wtorek zajęliśmy się tematem segregacji śmieci i wykorzystaniem surowców wtórnych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wrzucały porozrzucane po sali śmieci do odpowiednich pojemników przeznaczonych na papier i plastik. Maluchy wraz ze ciociami stworzyły grupowe ekoludki. Folia aluminiowa, folia bąbelkowa i rolki po papierze toaletowym zostały wykorzystane przez dzieci i opiekunki do stworzenia ekologicznego ubrania. Poszczególne sale wykazały się dużą wyobraźnią i kreatywnością, a efekty pracy można podziwiać w naszej szatni. W środę – ostatnim dniu naszego ekologicznego tygodnia wszystkie aktywności odbyły w żłobkowym ogródeczku. Maluszki wzięły udział w niezwykłych zajęciach plastycznych, połączonych z pobytem na świeżym powietrzu. Na folii strech umieszczonej na ogrodzeniu, miały możliwość wspólnego malowania farbami za pomocą rączek, pobudzając wszystkie zmysły oraz tworząc teren naszego ogródka wielkim dziełem sztuki. Dużo radości sprawiło naszym dzieciom kolejne zadanie, które polegało na dmuchaniu po wodzie zrobionych z gazet ekologicznych statków. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem oddechowym, wspomagającym rozwój mowy. Z pewnością będziemy systematycznie takie zadania powtarzać, ponieważ dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń!

Co możemy zrobić, aby uczyć dzieci dbania o planetę ? Dajmy dobry przykład! Pokażmy, że dbałość o środowisko jest naszym naturalnym nawykiem i odruchem. Dobre nawyki zostaną z nami na całe życie. Los Ziemi jest w naszych rękach.

« z 2 »
Skip to content