27cze2024

6 czerwca w naszej placówce odbył się Dzień Doświadczeń. Nasi mali badacze w czasie eksperymentu obserwowali jak woda, olej i barwniki zachowują się w połączeniu ze sobą. Tego samego dnia przy zgaszonym świetle ujrzeliśmy tęczę, która rozpromieniała się w żłobkowych salach. Kolejnym doświadczeniem były „rosnące gąsienice”. Dzieci obserwowały jak pod wpływem wody, papierowe gąsienice zmieniają swoją objętość. Korzystając ze słonecznej pogody, wyszliśmy do żłobkowego ogrodu, gdzie dzieci przez lupy obserwowały otaczającą nas przyrodę. Największa frajdę jednak sprawiła dzieciom zabawa sensoryczna z pachnącą pianą w roli głównej, którą dzieci przenosiły kubeczkami i łyżkami do różnych pojemników. Dzięki tej zabawie dzieci rozwijały zmysł dotyku, wzroku i węchu. To był bardzo ciekawy dzień!

« z 2 »
17cze2024

29 maja w związku z obchodami Smerfowego Dnia Dziecka, maluszki przyszły do żłobka ubrane na biało-niebiesko. Wspólną zabawę tego dnia, rozpoczęliśmy od magicznego zaklęcia, za sprawą, którego w mgnieniu oka na głowie każdego chłopca i dziewczynki, pojawiła się najprawdziwsza smerfna czapka. Później szukaliśmy figurek smerfów w kulkach hydrożelowych. Następnie poznaliśmy imiona kilku smerfów i wspólnie opisywaliśmy ich wygląd. Później, tak jak smerf Osiłek, wykonywaliśmy różne ćwiczenia sprawnościowe: przejście przez koło z frędzlowymi hula – hop, a dla zacieśnienia relacji w grupach, zatańczyliśmy kilka smerfastycznych tańców, oczywiście w rytm smerfnych przebojów. Była również chwila odpoczynku, podczas której mieliśmy okazję położyć się na kocu i odbijać nogami smerfne balony zawieszone na sznurku. Razem ze smerfem Malarzem pokolorowaliśmy balony farbami oraz każda grupa wyklejała bibułą postać dużego smerfa. Później razem ze Smerfem Kucharzem zjedliśmy smerfowy deser w postaci galaretki z bitą śmietaną. Cóż to była za pyszna uczta!!! Na koniec dnia odbyła się szalona bitwa z balonami wodnymi.

To był smerfastyczny dzień. Szkoda tylko, że skończył się tak szybko. Wszystkie dzieciaki, te małe i duże 😊)), świetnie się bawiły.

Dziękujemy ciociom z kuchni za przygotowanie pysznego deseru.

« z 2 »
17cze2024

„Rodzina nie jest ważna. Jest wszystkim”.

Mądre słowa Michaela Foxa warto sobie przypominać każdego dnia, a nie tylko od święta. Bo to właśnie w rodzinie znaleźć można oparcie i ciepło, a przede wszystkim miłość, dzięki której świat jest piękniejszy.

Nasi podopieczni, choć jeszcze bardzo mali, swoje rodziny kochają ze wszystkich sił. Tym bardziej chętnie w Dniu Rodziny wzięły udział w wielkiej niespodziance dla swoich najbliższych. Nagrane w każdej grupie układy taneczne mają wyrazić, jak bardzo dzieci kochają swoich bliskich.

https://fb.watch/sLFbN9pMuH/

Wszystkim rodzinom, małym i większym, pełnym lub nie, życzymy samych radosnych, pięknych chwil, a także sił i spełnienia marzeń.

No Images found.

14maj2024

W dniu 6 maja obchodzimy Dzień Strażaka, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też piękną służbę dawania siebie innym w walce o ich życie i zdrowie. Z tej okazji odwiedzili nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Motycznej. Strażacy, Sebastian i Maciej, opowiedzieli nam o swoim zawodzie oraz zaprezentowali wóz strażacki. Był też czas na rozmowy, czytanie bajeczek, zabawy i zapoznanie się ze sprzętem strażackim.

Z okazji obchodzonego święta dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, plastycznych i sprawnościowych. Wykorzystując piękną pogodę dzieci miały okazję brać udział w wodnym torze przeszkód. Zadaniem maluchów było przenoszenie wody w wiaderkach tak, aby nie spadła ani kropelka. Wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale, a uśmiech przez cały czas gościł na ich twarzach. Wykonaliśmy także pracę plastyczną, którą można podziwiać w żłobkowej galerii. Sprawność swoich rączek ćwiczyliśmy w zabawie ,,Gasimy pożar”. Nie zabrakło w tym dniu ćwiczenia logopedycznego. Zadaniem maluchów było wprowadzenie w ruch bibuły za pomocą dmuchania.

Bardzo dziękujemy strażakom za poświęcenie nam swojego cennego czasu, a Pracownikom Straży Pożarnej życzymy wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i sił.

« z 2 »
14maj2024

30 kwietnia tradycyjnie w naszej placówce obchodziliśmy święto Dzień Flagi. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w stroje w barwach narodowych. Korzystając ze słonecznej pogody wszystkie maluchy wraz z ciociami wzięły udział w pochodach z flagami, maszerując w rytm naszej ulubionej patriotycznej piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Zwieńczeniem tego dnia była praca plastyczna – dzieci odbijały rączki zamoczone w farbie na narysowanej mapie Polski. Serdeczne dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i ubranie dzieci na biało-czerwono.

14maj2024

Kwiaty są małe, ale mają wiele znaczeń. Mogą być wykorzystywane do wyrażania miłości, sympatii, wdzięczności i wielu innych rzeczy. Jest coś magicznego w pięknie kwiatu – jego widok i zapach ma zdolność do podnoszenia ducha.

Tak jest i w przypadku naszych podopiecznych, niezwykle ciekawych świata i jego niezwykłości. Chcąc rozbudzać ich rodzące się pasje, w żłobku odbył się Dzień Kwiatów. Żłobek wypełnił się zapachami i kolorami oraz nasi podopieczni stali się małymi ogrodnikami.

Dzieci bawiły się wsadzaniem kwiatów w kartony wykonując wiosenny witraż.

Mali badacze eksperymentowali barwienie goździków. Do szklanek wypełnionych wodą z barwnikami: żółtym, zielonym, niebieskim i czerwonym wkładali po goździku. Obserwowali zachowanie się kwiatków jak zmieniają barwy.

Dzieci na zajęciach ogrodniczych dowiedziały się od pani Dyrektor jak dbać i pielęgnować kwiaty. Do małej doniczki wsypywały ziemię, a w niej sadziły kwiatki, które zabrały do domu, aby wspólnie z rodzicami dbać o swój kwiat.

Nie zabrakło także wyzwania dla małych Artystów, podczas którego odbijali widelec w farbie i tworzyli piękne kolorowe kwiatki.

To był intensywnie fascynujący, niezwykły w doświadczenia i zabawę dzień, który na długi czas pozostanie w pamięci, a może będzie stanowił początek nowej pasji dla niejednego malucha.

Cieszymy się, że kolejny aktywnie spędzony dzień za nami!

« z 2 »

 

16kwi2024

Błękitne niebo, białe, puchate chmury, miliony błyszczących gwiazd, słońce i księżyc… To, co nad nami, od zawsze fascynuje. I to niezależnie od wieku. Tak jest i w przypadku naszych podopiecznych, niezwykle ciekawych świata i jego niezwykłości. Chcąc rozbudzać ich rodzące się pasje, w żłobku odbył się Dzień Nieba, podczas którego mieli okazję nie tylko dokładnie przyjrzeć się niebu, które pozornie znają, oglądając je każdego dnia, ale także zgłębić tajemnicę gwiazd w żłobkowym planetarium. Bawili się wśród puchatych chmur, a także tworzyli własne z pomocą pianki do golenia i lustra. Nie brakło także wyzwania dla małych Artystów, podczas którego, na papierowych talerzykach stworzyli własne małe niebo, jednocześnie ucząc się o różnicach między dniem, a nocą. To był intensywnie fascynujący, niezwykły w doświadczenia i zabawę dzień, który na długi czas pozostanie w pamięci, a może będzie stanowił początek nowej pasji dla niejednego malucha.

« z 2 »
8kwi2024

 Święta Wielkanocne to jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku. Mają swój niepowtarzalny zapach i atmosferę. W naszym żłobku nigdy nie zapominamy o obchodach Świąt Wielkanocnych. Kilkanaście dni wcześniej każda z sal zasiała rzeżuchę. Początkowo była przepiękną ozdobą sali, a później dzieci zabrały ją do domu, aby udekorować swoje świąteczne stoły. Wiele radości sprawiła nam zabawa zręcznościowa „kurka”. Małe rączki sprawnie wypełniały wytłaczanki jajkami. Kolejną aktywnością dla dzieci było segregowanie kolorowych jajeczek przy pomocy szczypiec. Była to doskonała nauka kolorów i precyzji. Nie zabrakło także sensorycznych zabaw z ryżem. Maluchy przesypywały ryż, oraz szukały ukrytych w nim wielkanocnych symboli. Malowanie pisanek to tradycja, dlatego każda sala udekorowała makaronową pisankę według własnego pomysłu. W żłobku odbyła się wielkanocna sesja zdjęciowa. Świąteczne rekwizyty, a przede wszystkim piękne uśmiechy przyczyniły się do powstania wielkanocnych zdjęć. W nagrodę dla wszystkich dzieci Zajączek przygotował słodkie upominki.

„Wielkanocne zamieszanie ’’w żłobku wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój.

« z 2 »

 

25mar2024

W środę 20 marca nasza placówka włączyła się w obchody Światowego Dnia Żaby. Tego dnia dzieci zamieniły się w żabki i przyszły ubrane w stroje w kolorze zielonym. Jedną z atrakcji był staw pełen żabek, który został wykorzystany do zajęć logopedycznych. Zadaniem dzieci było wprawianie w ruch liści poprzez dmuchanie. Bawiliśmy się również w poszukiwaczy żabek, które zostały ukryte w galaretce. Dzieci miały za zadanie wydobyć je ze stężonego błotka przy pomocy rączek. Zabawa ta świetnie rozwija zmysł dotyku, zapachu i wzroku, a także kreatywność i motorykę małą. Tego dnia nie zabrakło także zajęć muzyczno – ruchowych do żabiej muzyki, podczas której dzieci naśladowały żabki przeskakując z obręczy do obręczy. Zwieńczeniem tego dnia była praca plastyczna. Nasze pociechy wraz z Ciociami, odbijały swoje dłonie tworząc postać żaby.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i ubranie dzieci w stroje w kolorze zielonym.

 

19mar2024

„Woda jest ważnym elementem życia każdego człowieka,

co więcej, życie bez niej byłoby niemożliwe”.

W naszym żłobku po raz pierwszy odbył się tydzień wody. Codziennie świetnie bawiliśmy się i odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Nasze pociechy ćwiczyły w tych dniach głównie motorykę małą. Za pomocą rolki po papierze toaletowym w kształcie kropelki odbijały z użyciem farby krople wody.

Kolejny dzień to wodne zabawy z dużą i małą wanną sensoryczną. W dużej wannie wypełnionej wodą dzieci za pomocą sitka wyławiały zwierzątka z wody. W małej wannie natomiast wypełnionej sodą, barwnikiem i wodą oraz muszelkami, za pomocą zakraplacza z octem mali odkrywcy robili wodną falę.

W następnym dniu eksperymentowaliśmy z wodą. Mali badacze w pierwszy eksperymencie ze świeczką obserwowali zachowanie się świeczki i wody, która unosiła się do góry słoika. W drugim eksperymencie z cynamonem wkładaliśmy rękę do wody z przyprawą i obserwowaliśmy że po wyjęciu z wody pozostaje sucha.

W kolejny dzień dzieci zamieniły się w małych wędkarzy i ćwiczyły swoją cierpliwość oraz koncentrację. Dzieci wsiadały do kartonowej łódki i za pomocą kartonowych wioseł pływały nią oraz łowiły rybki za pomocą wędki. Nasze pociechy bawiły się także zakrętkami, z których układały po kształtach krople deszczu.

Na uwiecznienie tego tygodnia dzieci oglądnęły bajkę na temat oszczędzania wody oraz posłuchały ciekawostek na jej temat.

Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy ją oszczędzać.

To był bardzo pracowity tydzień! Cieszymy się, że kolejny aktywnie spędzony tydzień za nami!

« z 2 »
Skip to content