Wizyta Mikołaja

„Witaj, witaj Mikołaju,

u nas będziesz mieć jak w raju.

Stos prezentów zostaw nam,

A ja Ci buziaka dam!”

Wtorek… szóstego grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym nasz żłobek zamienił się w krainę małych mikołajków. Dzieci ubrane w świąteczne mikołajkowe stroje i w czerwone czapeczki, od samego rana czekały na znak obecności Świętego Mikołaja. Dzieci przygotowywały się do jego wizyty już kilka dni wcześniej, pisząc listy i tworząc mikołajkowe portrety. Dzieci w żłobku przez cały rok bardzo starają się… „być grzecznymi” i doskonale wiedzą, że Mikołaj… „cały czas na nich patrzy”. Dlatego podekscytowane nasłuchiwały radosnego okrzyku: „ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań.

Święty Mikołaj docenił starania dzieci i zostawił w żłobku mnóstwo prezentów, które dały wszystkim wiele radości. Każde dziecko otrzymało swoją paczkę, a oprócz tego honorowy gość zostawił dla nich nowe zabawki na sale. Całe spotkanie przebiegło w magicznej atmosferze. Dzieci wykazały się wielką odwagą podchodząc do Mikołaja po swoje upominki. Niektórzy nawet pozowali z nim do zdjęć i usiedli na kolanach.

Serdecznie dziękujemy naszemu Mikołajowi za odwiedziny i za radość jaką podarował dzieciom. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych ubrań dla dzieci na spotkanie z Mikołajem!!!

Zapraszamy na piosenkę dla Mikołaja w wykonaniu dzieci z sali 4:

https://fb.watch/hm0lb927JO/

Skrót mikołajkowej sesji fotograficznej w żłobku:

https://fb.watch/hm10cPMkFp/

Skip to content