Dzień Zdrowego Żywienia

„By być zdrowym jedz owoce, 

może też być nawet soczek.

Jedz warzywa wszystkie też,

aby zdrowie mieć”.

 

Zdrowa dieta jest podstawą do dobrej kondycji i zdrowia. W naszym żłobku 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Żywienia, aby uświadomić dzieciom, jak bardzo ważne jest zachowanie zasad prawidłowego odżywiania.

Do naszej placówki zaprosiliśmy mamę Zosi, która pracuje w Gabinecie Dietetycznym Bonne Sante w Dębicy. Na spotkaniu nasze maluchy dowiedziały się o wartościach odżywczych znanych dzieciom artykułów. Z niewielką pomocą segregowały je do koszyków, dzieląc na produkty zdrowe i niezdrowe. Miłą niespodzianką dla podopiecznych była Pani Awokado, która wykonała z nimi kilka prostych ćwiczeń według znanej zasady, że ruch to zdrowie. Następnie każda grupa przy pomocy opiekunek przygotowała pyszny i zdrowy soczek marchewkowy, który wypiła ze smakiem. W tym dniu maluchom w zabawie towarzyszyły owocowe i warzywne pluszaki. Wraz z nimi do piosenki pt.: „Na marchewki urodziny” tańczyły w kółeczkach i podrzucały maskotki na chuście klanza. Dzieci przy pomocy farb pomalowały kontury owoców i warzyw, które możemy podziwiać w żłobkowej galerii. Na zakończenie dnia, dzieci otrzymały do domu przepisy na zdrowe przekąski, przygotowane przez Panie dietetyczki.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie Paniom z Bonne Sante Dębica, które w przystępny sposób przybliżyły nam tematykę dotyczącą zdrowego odżywiania. To był dzień pełen wrażeń.

Skip to content