Dzień Drzewa

W poniedziałek 11 października obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Drzewa. Z tej też okazji nasi żłobkowicze wykonali ekologiczną pracę plastyczną. Dzieci przyklejały pokruszone liście na szablon i stworzyły piękne jesienne drzewo. Starsze dzieci podczas zajęć edukacyjnych utrwalały podstawowe kolory podczas segregacji kolorowych liści. Korzystając ze słonecznej pogody, część dnia spędziliśmy w ogrodzie. W rytm jesiennej muzyki tańczyliśmy                      i maszerowaliśmy wokół naszych żłobkowych drzewek i krzewów. Dodatkowo przykleiliśmy kartki papieru na pnie brzóz znajdujących się w pobliżu żłobka i odwzorowywaliśmy na nich kredkami korę drzew, tworząc artystyczny rysunek. Tego dnia znaleźliśmy także czas na ćwiczenia logopedyczne. Zadaniem dzieci było nadmuchanie przez słomkę gumowej rękawiczki, która napełniona powietrzem imitowała drzewo, natomiast młodsze dzieci lekkimi dmuchnięciami wprawiały w ruch zamocowane na gałęziach liście.

W ramach akcji #sadziMY nasze pociechy z pomocą opiekunek posadziły kolejne drzewo w żłobkowym ogrodzie oraz wykonały las w szkle.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Dębica za podarowanie naszej placówce sadzonek świerka pospolitego dla dzieci. Nasi podopieczni otrzymali je na koniec dnia w prezencie, aby mogli posadzić je razem z rodzicami                        w domowym ogrodzie.

Akcja spotkała się z wielkim entuzjazmem Rodziców. Dziękujemy im za wspaniałe zdjęcia z prac w ogródku. Cieszymy się, że walczą tak jak My o Naszą Planetę.

« z 2 »
Skip to content