Dzień Jabłka

„W koszyczku jabłuszko

starannie złożone

śmieje się do dzieci

troszkę zawstydzone.

Buzię ma rumianą

od słonka czerwone

i calutką skórę

pięknie opaloną.”

 

Jabłka to jedne z najpopularniejszych polskich owoców. Posiadają duże wartości odżywcze. W celu ich promocji 28 września w naszym żłobku obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Ponadto w tym samym dniu powitaliśmy                    z kilkudniowym opóźnieniem nową porę roku – jesień. Dzieci z naszej placówki podczas wspólnych spacerów zbierały jesienne skarby (liście, szyszki, żołędzie, kasztany itp.), z których wspólnie z opiekunkami utworzyły tematyczny kącik na szatni żłobka. Dary jesieni posłużyły także maluchom do zajęć sensorycznych i plastycznych. Chętnie odbijały ich kształty w przygotowanej przez opiekunki ciastolinie oraz wykorzystują do realizacji zadań z projektu SensoSmyki.

W Światowy Dzień Jabłka od samego poranka podopieczni podczas wspólnych zajęć bawili się jabłkami, a do zdjęć towarzyszyła nam przebrana za jabłuszko opiekunka. Obchody rozpoczęliśmy od rozmów na temat wyglądu, kolorów, kształtów i smaku tego owocu. W trakcie zajęć kulinarnych dzieci z zaangażowaniem posypywały cynamonem oraz polewały miodem jabłuszka, które po upieczeniu smacznie zjadły na drugie śniadanie. Po poczęstunku dzieci przystąpiły do wykonania prac plastycznych przy użyciu połówek jabłka, które można podziwiać w naszej szatni.        W tym dniu odbyły się również zabawy ruchowe i logopedyczne. Znaki „stop” i „idź” w kolorze czerwonym i zielonym zapoznawały najstarsze dzieci z zasadami ruchu drogowego. Przygotowane zaś na tę okazję karty logopedyczne zachęcały maluszki do wyrażania emocji.

Pamiątką tego wspaniałego dnia będą opaski z jabłuszkiem, które dzieci z uśmiechem zabrały do domu. To był dzień pełen wrażeń!

« z 2 »
Skip to content