Dzień Mamy

„Mama to osoba, która kocha nas tak bardzo, że czasem nie rozumiemy jej miłości. Mama to osoba, która sprawia, że czujemy się najlepsi. Mama jest osobą, dla której szczęściem jest nasz uśmiech i która cierpi, gdy jest nam smutno. Mama jest osobą, która nas wspiera. Mama… Mama jest wszystkim.”

W poniedziałek 27 maja w naszym żłobku odbyła się niezwykle ważna uroczystość. Była ona historyczna, co podkreśliła Pani Dyrektor podczas powitania, ponieważ były to pierwsze obchody Dnia Matki w Gminnym Żłobku w Żyrakowie. Z zaproszenia skorzystały niemal wszystkie mamy, a ich przybycie przywołało pełne szczęścia uśmiechy na twarzach maluchów. Dzieci wraz z ciociami przygotowały małą niespodziankę – prezentację multimedialną, której głównymi bohaterami były właśnie nasze pociechy. Podczas odtwarzania niejedna mama ocierała łzy wzruszenia. Nikt nie krył uśmiechów. Następnie dzieci zaprowadziły mamy do swoich salek, gdzie bawiły się wspólnie z nimi oraz swoimi opiekunkami. Nie brakło również wyjątkowych prezentów wręczonych, obowiązkowo, przez każde dziecko.

Mamy nadzieję, że ta skromna, ale jakże pełna ciepła uroczystość długo pozostanie w pamięci naszych mam i pozwoli im poczuć się docenionymi choć trochę tak, jak na to zasługują. Brakuje słów, aby wyrazić podziw dla matczynej odwagi, cierpliwości, dobroci i zrozumienia. Dziękujemy Wam, Drogie Mamy, za uśmiechy, czułe słowa, uściski i wszelkie małe gesty, które pozwalają dzieciom czuć się kochanymi, dają im poczucie bezpieczeństwa i zapewniają dom. Życzymy Wam spełnienia marzeń, chwil wytchnienia, słonecznych uśmiechów, samych pogodnych dni oraz nieustających radości.

FILM – Najlepsze Dzieci najlepszych Mam

Skip to content